Pięć porcji owoców lub warzyw powinno na stałe zagościć w diecie każdego dziecka. Jak jednak przekonać niejadka, żeby chętnie zjadł podsuwane mu przez troskliwych rodziców brokuły, pomidory czy, pyszne przecież, jabłka, pomarańcze i inne owoce?

Soki na licencji Tom i Jerry™ spełniają normy Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26 sierpnia 2015 r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach (Dz.U. z 2015 r. poz. 1256).

Firma Victoria Cymes rozpoczęła współpracę z wydawcą filmów Warner Bros. Dzięki temu twoje dziecko będzie mogło wygrać w konkursach organizowanych przez Victorię Cymes na stronie smakzabawy.pl i w innych serwisach (szczegóły w zakładce konkursy) nie tylko pyszne soki owocowe na licencji Tom i Jerry, ale także filmy pełnometrażowe z udziałem tych ulubionych przyjaciół twojego dzieciństwa.

Już niedługo wrzesień, a wraz z nim rozpoczęcie roku szkolnego. Jak co roku wraca wtedy problem zbyt ciężkich plecaków, które ważą stanowczo zbyt dużo, oraz kwestia drugiego śniadania, które powinno być pyszne, zdrowe i właściwie przygotowane.

Jesteś mamą pięciolatka i zaczynasz się właśnie orientować, że twoje słodkie maleństwo przemienia się pomału w małego człowieka. Co prawda zachowuje się jeszcze czasem jak zbuntowny dwulatek, płacze bez powodu, obraża się, robi awantury, ale wynika to z tego, że nie radzi sobie jeszcze zbyt dobrze ze swoimi emocjami.  

Polscy naukowcy obalają mit – nie ma związku pomiędzy regularnym piciem soków owocowych, a nadwagą u młodzieży.

Zobacz nasz billboard sponsorski!

Dietetycy od lat głoszą, że dla utrzymania zdrowia i urody należy dziennie zjadać lub wypijać pięć porcji owoców i warzyw. W teorii brzmi to całkiem realnie. Wystarczy do trzech z pięciu posiłków wprowadzić owoc lub warzywo, a w dwóch pozostałych, zjeść owoc lub wypić sok w formie przekąski. W praktyce jednak nierzadko… wybieramy czekoladę i słone przekąski oraz słodzone napoje. Dlaczego?

Z badań przeprowadzanych w przedszkolach wynika, że wśród ulubionych zabaw dzieci w wieku 4-5 lat znajdują się zabawy plastyczne i ruchowe. W pierwszej piątce klasyfikacji czynności, które sprawiają najmłodszym najwięcej przyjemności, znalazły się: rysowanie, zabawy z kolegami, zajęcia ruchowe oraz plastyczne. Co jednak zrobić, kiedy pogoda nie dopisuje, lub kiedy pechowo nasz malec musi zostać w domu?